Start
Cytaty
Kategorie
Wyszukaj
Cytaty z filmów
Wszyscy popełniamy błędy i płacimy za to cenę.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:15)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
Są trzy możliwości w życiu: być dobrym, stać się dobrym albo poddać się.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:13)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
To okropna rzecz, jak sądzę, czekać w życiu aż się będzie gotowym. Właśnie teraz czuję, że właściwie nikt nigdy nie jest gotowy. Nie ma czegoś takiego jak być gotowym. Jest tylko teraz. I może lepiej zrobić coś teraz. W zasadzie, teraz jest dobrym momentem jak każdy inny.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:11)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
Czasami nie dostrzegamy tego, że normalność nie jest normalna.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:08)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
Życie jest cierpieniem.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:05)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
Wszystko się zmienia. Nie oznacza to jednak, że na lepsze.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 18:05)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
To największa tragedia życia - zawsze coś się zmienia.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 17:57)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
To wspaniałe mieć w swoim życiu kogoś, dzięki komu nienawidzisz siebie odrobinę mniej.
Gregory House, dr House
Ardaenye (23.10.18 17:51)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Mądrość i głupota
Więcej jest sensu, jeżeli mędrzec się wygłupia, niż jeżeli głupiec się mądrzy.
Tadeusz Kotarbiński
Ardaenye (22.10.18 08:49)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cytaty z filmów
Cud miłości? Jest ponad dwa razy bardziej prawdopodobne, że zabije cię osoba, którą kochasz niż nieznajomy.
Gregory House, dr House
Ardaenye (19.10.18 12:25)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Siła i słabość
Najtrudniejsze decyzje do podjęcia to te, które złamią więcej niż jedno serce.
monika86 (17.10.18 20:17)
Ocena: 1.00
(1 głos)
Życie
Najciężej jest nam zrozumieć sytuacje w których los przez pomyłkę stawia na naszej drodze człowieka i potem z takim uporem zamyka nam do niego wszystkie drogi. Najwyraźniej niektóre szlaki muszą pozostać nieprzebyte dla naszego własnego dobra, chociaż niewątpliwie bywają chwile że dusza i serce wyrywają się do tego człowieka w nieznane. Trzeba wtedy umieć odwrócić wzrok i skierować go we właściwym kierunku.
monika86 (17.10.18 20:16)
Ocena: 1.00
(1 głos)
Człowiek
To cudowne, że człowiek ma zdolność do regeneracji. Wątroba odbudowuje nam się co sześć tygodni, skóra co miesiąc, kości co trzy miesiące, krew co cztery miesiące, DNA co pół roku, a mózg co rok. Nikt jednak nie wie, jak długo odbudowują się nam zakochane serca.
Piotr Adamczyk
monika86 (17.10.18 20:15)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Szczęście
Pamiętaj, że nikogo na siłę nie uszczęśliwisz. Jeśli ktoś zdecydował, że mu lepiej bez Ciebie, odwróć się i odejdź. Bez słowa. Zostaw go sam na sam z pustką, która jest jego wyborem.
Wyszperane
monika86 (17.10.18 17:56)
Ocena: 1.00
(1 głos)
Życie
Sposród wszystkich rzeczy jakie sobie wmawiamy, najmniej pocieszające są słowa "jest już za późno". Gdy się narodziłeś, mogłeś być każdym. Tak pojętny i tak podatny na każdy wpływ. Rodzice próbowali kształtować cię gdy dorastałeś, ale w pewnym momencie przekazali ci tą odpowiedzialność pytając "kim chcesz zostać jak dorośniesz?". Tkwi pewien rodzaj sztuki w drodze do stawania się sobą. Nastoletnia osobowość jest bardzo delikatnym medium, której emocje bywają całkowicie nieokiełznane. Musisz mocno się trzymać równocześnie dając z siebie to co najlepsze ciągle uważając by nie popaść w rozsypkę. Nie możesz zignorować swoich wad ale nie możesz się ich tak po prostu pozbyć zmuszając się do zmiany. Jednak najtrudniejszy do pojęcia jest fakt, że twoja osobowość staje się coraz spójniesza z upływem czasu. Fakt, że ogień, który przez lata utrzymywał cię tak elastycznym zaczyna przygasać a ty zaczynasz się poruszać wydeptanymi ścieżkami. Ciągle dobrze pamiętasz gorączki młodości, czasy w których byłeś tak nietykalny bo wiedziałeś, że ty to nie po prostu ty ale też osoba, którą pewnego dnia się staniesz. Z czasem trudno zaprzeczyć temu, że jesteś kimkolwiek innym niż tylko sobą. Na dobre i na złe. W całym tym rozmyślaniu kim się pewnego dnia staniesz, zapomniałeś że to pytanie rzeczywiście ma odpowiedź. I ten pewien dzień w końcu nadejdzie, jeśli już nie nadszedł. Zaczynasz zastanawiać się czy jesteś w stanie jeszcze się zmienić czy masz w sobie wystarczająco dużo ognia by zadziwić samego siebie. Czy może jesteś już zbyt przewidywalny i cyniczny by zmienić jakikolwiek element bez zniszczenia całości. Oczywiście, może to kim jesteś, jest jak najbardziej w porządku a marzenie przed staniem się kimś innym tylko powstrzymywałoby cię przed rozwinięciem w pełni swojego potencjału. A może to nie ma już żadnego znaczenia? Może jest już za późno.
Słownik Niezdefiniowanych Uczuć, Czy możesz jeszcze się zmienić?
Ardaenye (16.10.18 19:59)
Ocena: 7.50
(2 głosy)
Życie

Poszukiwanie sensu jest jak poszukiwanie zaginionego skarbu. Nigdy go tak naprawdę nie widziałeś ale słyszysz o nim od dziecka. Zbyt wiele ludzi niszczy własne mapy skarbów. Gubią się w bazgraninie przeszkód i objazdów ale ciągle łudzą się poszukując skrótów. Znaczyna ci się wydawać, że jesteś coraz bliżej odpowiedzi, że potrafisz już określić nurty codziennego życia, że dostrzegasz przebłysk czegoś więcej, ukrytego pod powierzchownością rzeczy. Lecz w końcu dowiadujesz się, że im większe głębiny życia chcesz przemierzyć, tym więcej czasu spędzasz na płyciznach. Ponownie trafiasz na brzeg, ponownie próbując wypłynąć głębiej. To moment, w którym przestajesz już czekać na pojawienie się jakiekolowiek innego znaczenia a zaczynasz zauważać jak bardzo wszystko jest kruche i ulotne. Wszystko toczy ciągłą walkę, tylko po to by istnieć. I ty jesteś gościem na tym świecie, którego życie nie jest tylko dążeniem lub szansą czy kolejną opowieścią. Życie jest też po prostu doświadczeniem, sztuką dla sztuki. I nie ma nic złego w przemierzaniu płycizn i doświadczania trudów codzienności. Jednak nawet to nie przybliży cię do tego czego ciągle poszukujesz, bo choć łatwo to znaleźć to niemożliwym jest pochwycić.
Słownik Niezdefiniowanych Uczuć, W pogoni za sensem życia
Ardaenye (16.10.18 19:47)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
Cele i marzenia
Bywa tak, że nasze cele i dążenia nie są wcale naszymi. Czasami są one wypadkową społecznych oczekiwań, a czasami generują je inni ludzie.
Ardaenye
Ardaenye (09.10.18 13:55)
Ocena: 10.00
(2 głosy)
Siła i słabość
Jeśli w życiu brakuje miejsca na odwagę, to inne cnoty są bez znaczenia.
Winston Churchill
Ardaenye (29.09.18 10:06)
Ocena: 9.00
(1 głos)
Żal i tęsknota
Ciało pamięta przelotny dotyk, parę godzin bycia z kimś zostaje na lata. Zapach włosów, potu, wilgotności, przypływa znikąd w środku dnia. W inżynierii nazywa się to pamięcią plastyczną materiału, w chemii pamięcią substratu. W życiu – tęsknotą.
Janusz Leon Wiśniewski
monika86 (27.09.18 11:20)
Ocena: 10.00
(2 głosy)
Mądrość i głupota
Jeśli jesteś w dołku, to musisz przestać kopać... Rozstanie, choroba czy wypadek to katalizator wielu zmian... kryzys podobnie jak sukces, to tylko moment w naszym życiu. Przystanek, na którym - zanim nadjedzie kolejny autobus - warto przysiąść, by zadać sobie pytania: Dlaczego ten kryzys się pojawił? Co do niego doprowadziło? Jakie mam możliwości, żeby sobie z nim poradzić?
Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska, Na własnych warunkach
Mglista (25.09.18 21:25)
Ocena: 0.00
(0 głosów)
1 2 3


ZAMKNIJ
czo
ZAMKNIJ