Start
Cytaty
Kategorie
Wyszukaj

Cytaty związane z Poradnik zarządzania złością (3)

Kobieta i mężczyzna
Niezależnie od powodów, nie jest dobrze, gdy mężczyzna lub kobieta traci nad sobą panowanie, zachowuje się agresywnie czy też wybucha złością w miejscu pracy. Niestety, zwykle jest tak, że jeśli mężczyzna się tak zachowa, uchodzi mu to na sucho. Takie zachowanie jest często, oczywiście błędnie, postrzegane jako manifestacja władzy i autorytetu. Gdy natomiast to kobieta wybucha złością, zostaje to potraktowane jako utrata kontroli nad sobą i sytuacją, lub - w zależności od władzy, jaką kobieta sprawuje - jest ona postrzegana jako jędza. Gdy mężczyźni zachowują się w ten sposób, mogą zyskać u niektórych szacunek. Gdy jednak sytuacja dotyczy kobiet, zwykle tracą ona poważanie w oczach innych, a ich status społeczny obniża się. Często też zostaje zakwestionowana ich kompetencja.
Mary Hartley, Poradnik zarządzania złością
Mglista (25.09.18 21:14)
Ocena: 4.00
(1 głos)
Mądrość i głupota
Optymistka akceptuje to, że życie składa się także z problemów i rozczarowań, ale wie, że może stawić im czoła i przetrwać trudności.
Mary Hartley, Poradnik zarządzania złością
Mglista (25.09.18 21:04)
Ocena: 6.00
(1 głos)
Mądrość i głupota
Zaangażowanie jest cechą prężnych osobowości, ludzi, którzy radzą sobie z wyzwaniami i turbulencjami i lubią mieć kontrolę nad życiem... Życie przeżywane w pełni, posiadanie dążeń i celów, a także wyznaczenie kierunku, w którym zmierzasz, to oznaka siły i optymizmu. Zaangażowanie sprawia, że jesteś pełna życia.
Mary Hartley, Poradnik zarządzania złością
Mglista (25.09.18 21:01)
Ocena: 6.00
(1 głos)


ZAMKNIJ
czo
ZAMKNIJ